fbpx

Frivillig oversigt fordelt på hold

Her kan I se, hvem der er tilknyttet hvilke hold, samt hvor vi mangler frivillige, hvor mange der mangler mm. Der er ikke noget, der er endeligt og det vil/kan løbende skifte, når flere melder tilbage eller der kommer nye til foreningen.

I kan søge efter holdnavn, navn og andet i søge feltet.

Hvis der er en fejl i placering af jeres navn eller andet, som I måske ikke har fået besked om endnu, så kontakt Steve Tegtmejer på steve@skbgym.dk – Han vil løbende tage kontakt til de enkelte hold og holdets frivillige, for at tjekke op på valg mm.

Står dit navn ikke på oversigten, skyldes det enten at du ikke har udfyldt frivillige skemaet for kommende sæson eller du måske er kommet til at vælge du ikke fortsætter – er det en fejl, skal du udfylde skemaet på https://skbgym.dk/er-du-frivillig

Er du kommet ind på denne side og ikke er frivillig i foreningen, men kunne tænke dig det? Så er du mere end velkommen til at kontakte Steve Tegtmejer på 40515124 eller steve@skbgym.dk og tag en uforpligtende snak om DIN fremtid som frivillig i Skanderborg Gymnastikforening.

Dag

Tidspunkt

Instruktører

Medinstruktør

Hjælpeinstruktør(er) 13+

Mandage


Seniormotion for Damer 50+

10.30 - 11.30



Krudtugler 3 - 4 år

16.00 - 17.00


Mangler 4 hjælpere

Turbodrengene 4 - 6 år

17.00 - 18.00

Mia Andersen

Tue Thastrup

Mangler 4 hjælpere

Crossgym 9 - 14 år

18.00 - 19.00


DanceMix 10 - 14 år

19.00 - 20.00

Sofie Daubjerg

Mangler 1 hjælper

Crossgym 18+

20.00 - 21.00

Chris Christoffersen



Tirsdage

Dans & Rytme 6 - 7 år

16.00 - 17.00


Mangler 1-2 hjælpere

Krudtugler 3 - 4 år

16.00 - 17.00


Mangler 4 hjælpere

Dans & Rytme 8 - 9 år

17.00 - 18.00


Mangler 1-2 hjælpere

Springfiduser 0. klasse

17.00 - 18.00

Trine Sandgrav

Mangler 4 hjælpere

Drengespring 1 - 3. klasse

18.00 - 19.00

Jakob Andersen

Mangler 4 hjælpere

Hatha Yoga 18+

18.45 - 20.00


Seniormotion for Herre 50+

19.00 - 20.00

Jørgen Dalgaard


Onsdage

Springpiger 1. klasse

16.00 - 17.00

Pernille Brammer

Julie Kibenich, mangler 3-4 hjælpere

Springpiger 2 - 3. klasse

17.00 - 18.00

Emilie Ravn

Trine Andersen

Julie Kibenich, Laura Bramstorp, Kristina Nielsen, mangler 1 hjælper

Springmix 10 - 12 år

18.00 - 19.10

Steve Tegtmejer

Laura Bramstorp, Emilie Ravn, mangler 8 hjælpere

Juniormix 12 - 15 år

19.10 - 20.10

Steve Tegtmejer

Emilie Ravn, Jakob Andersen, Peder Christensen, mangler 7 hjælpere

Rytme frøkner & fruer

19.30 - 21.00

Maria Bay

Mangler 1 hjælper

Skanderborg Ungdomshold

20.15 - 22.00

Anna Køhler

Steve Tegtmejer

Peder Christensen, mangler 2-3 hjælpere

Torsdage

Tumlinger 0 - 3 år

16.00 - 17.00

Louise Kibenich

Mangler 1 hjælper

Turbopigerne 4 - 6 år

17.00 - 18.00

Mangler 4 hjælpere

Ropeskipping 10 - 14 år

18.00 - 19.00


Mangler 1-2 hjælpere

Drengespring 10 - 14 år

19.00 - 20.00


Mangler 4 hjælpere

Crossgym 18+

20.00 - 21.00

Thomas Vedel


Fredage

Ropeskipping 6 - 9 år

16.00 - 17.00


Mangler 1-2 hjælpere

Weekend

Familietons 0 - 6 år

09.00 - 10.00


Mangler 1 hjælpeinstruktør