fbpx

Frivillig oversigt fordelt på hold

Her kan I se, hvem der er tilknyttet hvilke hold, samt hvor vi mangler frivillige, hvor mange der mangler mm. Der er ikke noget, der er endeligt og det vil/kan løbende skifte, når flere melder tilbage eller der kommer nye til foreningen.

I kan søge efter holdnavn, navn og andet i søge feltet.

Hvis der er en fejl i placering af jeres navn eller andet, som I måske ikke har fået besked om endnu, så kontakt Steve Tegtmejer på steve@skbgym.dk – Han vil løbende tage kontakt til de enkelte hold og holdets frivillige, for at tjekke op på valg mm.

Står dit navn ikke på oversigten, skyldes det enten at du ikke har udfyldt frivillige skemaet for kommende sæson eller du måske er kommet til at vælge du ikke fortsætter – er det en fejl, skal du udfylde skemaet på https://skbgym.dk/er-du-frivillig

Er du kommet ind på denne side og ikke er frivillig i foreningen, men kunne tænke dig det? Så er du mere end velkommen til at kontakte Steve Tegtmejer på 40515124 eller steve@skbgym.dk og tag en uforpligtende snak om DIN fremtid som frivillig i Skanderborg Gymnastikforening – du er også velkommen til at udfylde dette skema om at blive frivillig i foreningen og du vil blive kontaktet hurtigst muligt.

Dag

Tidspunkt

Instruktører

Hjælpeinstruktør(er) 13+

Mandage


Seniormotion for Damer 50+

10.30 - 11.30

Inge Harder


Krudtugler 3 - 4 år

16.00 - 17.00

Henriette Kjærsgaard, 1 instruktør

4 hjælpere

Turbodrengene 4 - 6 år

17.00 - 18.00

2 instruktører

4 hjælpere

Crossgym for børn 10 - 14 år

18.00 - 19.00

Simon Kristensen

1 - 2 hjælpere

DanceMix 8 - 10 år

18.00 - 19.00

1 instruktør

1 - 2 hjælpere

DanceMix 10 - 14 år

19.00 - 20.00

1 instruktør

1 - 2 hjælpere

Crossgym 18+

20.00 - 21.00

Chris Christoffersen & Thomas Vedel

Carsten Andersen

LEDIG TID i Gym. sal

21.00 - 22.00


Tirsdage

DanceMix 6 - 7 år

16.00 - 17.00

1 instruktør

1 - 2 hjælpere

Krudtugler 3 - 4 år

16.00 - 17.00

1 - 2 instruktører

4 hjælpere

Springfiduser 0. klasse

17.00 - 18.00

1 instruktør

Amy Andersen, Lærke Neve, Mia Andersen, 1 hjælper

Drengespring 1 - 3. klasse

18.00 - 19.00

Jakob Andersen

Amy Andersen, Gerda Gylden-Damgaard, 2 hjælpere

Hatha Yoga 18+

18.45 - 20.00

Kristina Blach

Seniormotion for Herre 50+

19.00 - 20.00

Jørgen Dalgaard


BALLance

20.00 - 21.00

Maria Bay

LEDIG TID i Gym. sal

21.00 - 22.00

Onsdage

Springpiger 1. klasse

16.00 - 17.00

Pernille Brammer

Julie Kibenich, Amy Andersen, Lærke Neve, 4 hjælpere

Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse

17.00 - 18.00

Jakob Andersen, 1 rytmeinstruktør

Julie Kibenich, Amy Andersen, Lærke Neve, Emma-Amalie Jensen, Trine Andersen, 5 hjælpere

Jumping Fitness

17.15 - 18.15

1 instruktør


Springmix 10 - 13 år

18.00 - 19.00

Steve Tegtmejer

Emilie Ravn, Julie Brogaard, Jakob Andersen, Amy Andersen, Olivia Fruelund, Kristina Blach, Lærke Neve, 6 hjælpere

LEDIG TID i Gym. sal

18.15 - 19.15


SKBGYMs Opvisningshold 14+

19.00 - 21.00

Olivia Fruelund, Steve Tegtmejer

Emilie Ravn, Jakob Andersen, Peder Christensen, Jonas Gehrcke, 2 hjælpere

Rytme frøkner & fruer

19.30 - 21.00

Maria Bay

Malene Nielsen

LEDIG TID i Gym. sal

21.00 - 22.00

Torsdage

Morgen Yoga 18+

07.45 - 08.45

1 instruktør

Tumlinger 0 - 3 år

16.00 - 17.00

Louise Kibenich

Julie Kibenich

Turbopigerne 4 - 6 år

17.00 - 18.00

Carla Hald

Ane Dahlkilde, Lærke Neve, Trine Andersen, 1 hjælper

Ropeskipping 10 - 14 år

18.00 - 19.00

Olivia Meyer Johnsen & Josefine Vestergaard

1 - 2 hjælpere

Smart Training

19.00 - 20.00

Nathalie Meldgaard

Crossgym 18+

20.00 - 21.00

Chris Christoffersen & Thomas Vedel

Carsten Andersen

LEDIG TID i Gym. sal

21.00 - 22.00

Fredage

Krudtugler 3 - 4 år

16.00 - 17.00

1 - 2 instruktører

4 hjælpere

Ropeskipping 6 - 9 år

17.00 - 18.00

1 - 2 instruktører

1 - 2 hjælpere

Weekend

Familietons 0 - 6 år (lige uger)

09.00 - 10.00

1 - 2 instruktører

1 - 2 hjælpere

Familietons 0 - 6 år (ulige uger)

09.00 - 10.00

Mette Poulsen, Sarah Iversen

Casper Poulsen