Frivillige i Skanderborg Gymnastikforening

Foreningens frivillige

De fleste hold træner i Morten Børup hallens gymnastiksal i Skanderborg midtby. Undtagelsen herfra er Springmix 4 – 5 klasse, juniormix 12 – 15 år og Skanderborg Ungdomshold, som er i den store hal i Morten Børup hallen.

Derudover træner DanceMix 4 – 7 klasse, Dans & Rytme 0 – 3 klasse, Hatha Yoga og Rytme 25+ i Morten Børup hallens bokselokale.

Træningen til Idrætsmærket er en naturlig del af seniorholdenes program, og holder derfor også til i Morten Børup hallens gymnastiksal. Den udendørs træning til Idrætsmærkerne foregår i Dyrehaven i Skanderborg.

Du kan se, hvor træningen foregår, for det hold du er tilmeldt, når du er logget ind i medlemssystemet.

Du kan finde kontaktinformationer på det bestyrelsesmedlem eller instruktører her på siden.

Vi træffes bedst efter kl. 16.

Bestyrelsen

Steve Tegtmejer - Formand Skanderborg Gymnastikforening
Steve Tegtmejer
Lisbeth Nygaard - Kasserer
Lisbeth Nygaard
Peder Christensen - Redskabsansvarlig Skanderborg Gymnastikforening
Peder Venø Christensen
Lone Wehner
Lone Christina Wehner
SKBGYM - Jesper Møller Hansen
Jesper Møller Hansen
anja_kjeldahl
Anja Kjeldahl

Instruktører

SKBGYM - Anna Køhler
Anna Køhler
SKBGYM - Anna Pallesen
Anna Pallesen
Anne Blirup - Frivilligkoordinator Skanderborg Gymnastikforening
Anne Katrine Blirup
Chris Bing Christoffersen
Chris Christoffersen
SKBGYM - Diana Riis Myjak Andersen
Diana Riis Myjak Andersen
SKBGYM - Inge Harder
Inge Harder

Bliv frivillig og gør en forskel

Klik her, og se hvordan!

Irene Hjortsberg
Irene Hjortsberg
Jørgen Dalgaard
Jørgen Dalgaard
SKBGYM - Jonas Gehrcke Jensen
Jonas Gehrcke Jensen
noimage
Julie Tellefsen Voigt Herold
SKBGYM - Karoline Haugaard
Karoline Haugaard
Louise Holch Rydahl
Louise Holch Rydahl
Marlene Meyer Johnsen
Marlene Meyer Johnsen

Bliv

Instruktør

Dit navn mangler her!
SKBGYM - Maria Bay Brøgger
Maria Bay Brøgger
SKBGYM - Maria Mørk
Maria Mørk
Nathalie Rode Meldgaard
Nathalie Rode Meldgaard
Pernille Brammer
Pernille Brammer
SKBGYM - Sarah Iversen
Sarah Danefeldt Iversen
Sanne Ravn
Sanne Ravn
Simon Bo Søegaard Kristensen
Simon Kristensen
SKBGYM - Sophie Læssøe Mathiesen
Sophie Læssøe Mathiesen
noimage
Søren Tellefsen Herold Voigt
Thomas Vedel
Thomas Vedel

Hjælpeinstruktører

noimage
Amalie Guldager Clausen

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
SKBGYM - Astrid Røn Noer
Astrid Noer
Bianca Hansen
Bianca Hansen
SKBGYM - Carsten Hammer
Carsten Hammer
SKBGYM - Daniel Nim
Daniel Escana Nim
noimage
Frida Winther Frank

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
noimage
Iben Kjeldahl Søgaard
SKBGYM - Janus Wehner
Janus Wehner
SKBGYM - Josefine Høncke Vestergaard
Josefine Vestergaard
SKBGYM - Julie Ravn
Julie Ravn
Kristina Blach
Kristina Blach Nielsen
SKBGYM - Laura Frost Thrane
Laura Frost Thrane
noimage
Magnus Faarvang Hansen

Bliv frivillig og gør en forskel

Klik her, og se hvordan!

SKBGYM - Maher Younes Hussain
Maher Younes Hussain
SKBGYM - Marie Frost Thrane
Marie Frost Thrane
Mette Sand Asferg
Mette Sand Asferg
SKBGYM - Mia Brammer
Mia Brammer

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
noimage
Michael Leth Jensen
Olivia Meyer Johnsen
Olivia Meyer Johnsen
SKBGYM - Sebastian Weber Jensen
Sebastian Weber Jensen
SKBGYM - Sofie Daubjerg
Sofie Daubjerg
SKBGYM - Thea Holch Rydahl
Thea Holch Rydahl
SKBGYM - Trine Nissen Andersen
Trine Nissen Andersen

Minihjælperer

SKBGYM - Anna Højmark
Anna Højmark
SKBGYM - Anna Sofie Wrang Klinge
Anna Sofie Wrang Klinge
SKBGYM - Esther Blirup
Esther Blirup
noimage
Isabel Fischer
SKBGYM - Isabella Meyer Søgaard
Isabella Meyer Søgaard
SKBGYM Karen Lund Bendixen
Karen Lund Bendixen
noimage
Lærke Friis Hallberg