Frivillige i Skanderborg Gymnastikforening

Foreningens frivillige

De fleste hold træner i Morten Børup hallens gymnastiksal i Skanderborg midtby. Undtagelsen herfra er Springmix 4 – 5 klasse, juniormix 12 – 15 år og Skanderborg Ungdomshold, som er i den store hal i Morten Børup hallen.

Derudover træner DanceMix 4 – 7 klasse, Dans & Rytme 0 – 3 klasse, Hatha Yoga og Rytme 25+ i Morten Børup hallens bokselokale.

Træningen til Idrætsmærket er en naturlig del af seniorholdenes program, og holder derfor også til i Morten Børup hallens gymnastiksal. Den udendørs træning til Idrætsmærkerne foregår i Dyrehaven i Skanderborg.

Du kan se, hvor træningen foregår, for det hold du er tilmeldt, når du er logget ind i medlemssystemet.

Du kan finde kontaktinformationer på det bestyrelsesmedlem eller instruktører her på siden.

Vi træffes bedst efter kl. 16.

Bestyrelsen

Steve Tegtmejer - Formand Skanderborg Gymnastikforening
Steve Tegtmejer
  • Formand
  • 40515124
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Juniormix 12 - 15 år
  • Skanderborg Ungdomshold
  • Hyggespring 25+
Lisbeth Nygaard - Kasserer
Lisbeth Nygaard
Peder Christensen - Redskabsansvarlig Skanderborg Gymnastikforening
Peder Venø Christensen
  • Redskabs -og sikkerhedsansvarlig
  • 50602800
  • Send mig en mail
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Juniormix 12 - 15 år
  • Skanderborg Ungdomshold
Lone Wehner
Lone Christina Wehner
  • Bestyrelsesmedlem
  • 27309178
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Badutspring 2 - 4 år hold A
  • Krudtuglerne
SKBGYM - Jesper Møller Hansen
Jesper Møller Hansen
  • Bestyrelsesmedlem
  • 60720555
  • Send mig en mail
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Juniormix 12 - 15 år
anja_kjeldahl
Anja Kjeldahl

Instruktører

SKBGYM - Anna Køhler
Anna Køhler
  • 22575732
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • DanceMix 4 - 7 klasse
  • Hjælpeinstruktør
  • Skanderborg Ungdomshold
SKBGYM - Anna Pallesen
Anna Pallesen
Anne Blirup - Frivilligkoordinator Skanderborg Gymnastikforening
Anne Katrine Blirup
Chris Bing Christoffersen
Chris Christoffersen
SKBGYM - Diana Riis Myjak Andersen
Diana Riis Myjak Andersen
SKBGYM - Inge Harder
Inge Harder

Bliv frivillig og gør en forskel

Klik her, og se hvordan!

Irene Hjortsberg
Irene Hjortsberg
Jørgen Dalgaard
Jørgen Dalgaard
SKBGYM - Jonas Gehrcke Jensen
Jonas Gehrcke Jensen
noimage
Julie Tellefsen Voigt Herold
SKBGYM - Karoline Haugaard
Karoline Haugaard
Louise Holch Rydahl
Louise Holch Rydahl
  • 20331933
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Turbodrenge
  • Hjælpeinstruktør
  • Juniormix 12 - 15 år
Marlene Meyer Johnsen
Marlene Meyer Johnsen
  • 30228313
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
  • Ropeskipping fra 4 klasse

Bliv

Instruktør

Dit navn mangler her!
SKBGYM - Maria Bay Brøgger
Maria Bay Brøgger
SKBGYM - Maria Mørk
Maria Mørk
  • 42608262
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Dans & Rytme 0 - 3 klasse
  • Hjælpeinstruktør
  • Springpiger 0 - 1 klasse
Nathalie Rode Meldgaard
Nathalie Rode Meldgaard
Pernille Brammer
Pernille Brammer
  • 26299105
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Springpiger 0 - 1 klasse
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
SKBGYM - Sarah Iversen
Sarah Danefeldt Iversen
Sanne Ravn
Sanne Ravn
Simon Bo Søegaard Kristensen
Simon Kristensen
SKBGYM - Sophie Læssøe Mathiesen
Sophie Læssøe Mathiesen
noimage
Søren Tellefsen Herold Voigt
Thomas Vedel
Thomas Vedel

Hjælpeinstruktører

noimage
Amalie Guldager Clausen
  • Hjælpeinstruktør
  • Krudtuglerne

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
SKBGYM - Astrid Røn Noer
Astrid Noer
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopigerne
Bianca Hansen
Bianca Hansen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springpiger 0 - 1 klasse
  • Springpiger 2 - 3 klasse
  • Turbodrengene
SKBGYM - Carsten Hammer
Carsten Hammer
  • Hjælpeinstruktør
  • Crossgym 18+
SKBGYM - Daniel Nim
Daniel Escana Nim
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Juniormix 12 - 15 år
noimage
Frida Winther Frank
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
noimage
Iben Kjeldahl Søgaard
  • Hjælpeinstruktør
  • Krudtuglerne
SKBGYM - Janus Wehner
Janus Wehner
  • Hjælpeinstruktør
  • Badutspring 2 - 4 år hold A
SKBGYM - Josefine Høncke Vestergaard
Josefine Vestergaard
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
SKBGYM - Julie Ravn
Julie Ravn
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Juniormix 12 - 15 år
Kristina Blach
Kristina Blach Nielsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springpiger 0 - 1 klasse
SKBGYM - Laura Frost Thrane
Laura Frost Thrane
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopigerne
noimage
Magnus Faarvang Hansen
  • Hjælpeinstruktør
  • Drengespring 10 - 14 år

Bliv frivillig og gør en forskel

Klik her, og se hvordan!

SKBGYM - Maher Younes Hussain
Maher Younes Hussain
  • Hjælpeinstruktør
  • Juniormix 12 - 15 år
SKBGYM - Marie Frost Thrane
Marie Frost Thrane
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopigerne
Mette Sand Asferg
Mette Sand Asferg
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbodrengene
  • Springpiger 2 - 3 klasse
SKBGYM - Mia Brammer
Mia Brammer
  • Hjælpeinstruktør
  • Springpiger 0 - 1 klasse
  • Turbodrengene

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
noimage
Michael Leth Jensen
  • Hjælpeinstruktør
  • Familetons hold B
Olivia Meyer Johnsen
Olivia Meyer Johnsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
  • Ropeskipping fra 4. klasse
SKBGYM - Sebastian Weber Jensen
Sebastian Weber Jensen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Juniormix 12 - 15 år
SKBGYM - Sofie Daubjerg
Sofie Daubjerg
  • Hjælpeinstruktør
  • DanceMix 4 - 7 klasse
SKBGYM - Thea Holch Rydahl
Thea Holch Rydahl
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbodrengene
  • Juniormix 12 - 15 år
SKBGYM - Trine Nissen Andersen
Trine Nissen Andersen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springpiger 2 - 3 klasse

Minihjælperer

SKBGYM - Anna Højmark
Anna Højmark
  • Minihjælper
  • Dans & Rytme 0 - 3 klasse
SKBGYM - Anna Sofie Wrang Klinge
Anna Sofie Wrang Klinge
  • Minihjælper
  • Krudtuglerne
SKBGYM - Esther Blirup
Esther Blirup
  • Minihjælper
  • Turbopigerne
noimage
Isabel Fischer
  • Minihjælper
  • Badutspring hold A
SKBGYM - Isabella Meyer Søgaard
Isabella Meyer Søgaard
  • Minihjælper
  • Dans & Rytme 0 - 3 klasse
  • Springpiger 0 - 1 klasse
SKBGYM Karen Lund Bendixen
Karen Lund Bendixen
  • Minihjælper
  • Krudtuglerne
noimage
Lærke Friis Hallberg
  • Minihjælper
  • Turbopigerne