Foreningens frivillige

De fleste hold træner i Morten Børup hallens gymnastiksal i Skanderborg midtby. Undtagelsen herfra er Springmix 4 – 5 klasse, springmix 6 – 8 klasse og Skanderborg Ungdomshold, som er i den store hal i Morten Børup hallen, samt Yoga, som træner i Morten Børup Skolens lille gymnastiksal.

Træningen til Idrætsmærket er en naturlig del af seniorholdenes program, og holder derfor også til i Morten Børup hallens gymnastiksal. Den udendørs træning til Idrætsmærkerne foregår i Dyrehaven i Skanderborg.

Du kan se, hvor træningen foregår, for det hold du er tilmeldt, når du er logget ind i medlemssystemet.

Herunder er der kontaktinformationer på alle frivillige i foreningen.

Bestyrelsen

Steve Tegtmejer - Formand Skanderborg Gymnastikforening
Steve Tegtmejer
  • Formand
  • 40515124
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
  • Skanderborg Ungdomshold
  • Hyggespring 25+
Lisbeth Nygaard - Kasserer
Lisbeth Nygaard
Anne Blirup - Frivilligkoordinator Skanderborg Gymnastikforening
Anne Katrine Blirup
Peder Christensen - Redskabsansvarlig Skanderborg Gymnastikforening
Peder Venø Christensen
  • Redskabs -og sikkerhedsansvarlig
  • 50602800
  • Send mig en mail
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
  • Skanderborg Ungdomshold
Lone Wehner
Lone Christina Wehner
SKBGYM - Jesper Møller Hansen
Jesper Møller Hansen
  • Bestyrelsesmedlem
  • 60720555
  • Send mig en mail
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
anja_kjeldahl
Anja Kjeldahl

Instruktører

SKBGYM - Alberte Røn Noer
Alberte Noer
SKBGYM - Anna Køhler
Anna Køhler
SKBGYM - Caroline Ravn Poulsen
Caroline Ravn Poulsen
Chris Bing Christoffersen
Chris Christoffersen
SKBGYM - Cecilie Trenckner Daubjerg
Cecilie Trenckner Daubjerg
Diana Riis Myjak Andersen
Diana Riis Myjak Andersen
  • 42461708
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
Irene Hjortsberg
Irene Hjortsberg
Jørgen Dalgaard
Jørgen Dalgaard
Laura Ravn
Laura Ravn

Bliv frivillig og gør en forskel

Klik her, og se hvordan!

Louise Holch Rydahl
Louise Holch Rydahl
  • 20331933
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Turbodrenge
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 6 - 8 klasse
SKBGYM - Maria Aamann Jessen
Maria Aamann Jessen
Marlene Meyer Johnsen
Marlene Meyer Johnsen
  • 30228313
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
SKBGYM - Mathias Juul Madsen
Mathias Juul Madsen
Mette Sand Asferg
Mette Sand Asferg
  • 30958521
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Turbodrenge
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 2 - 3 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
Nathalie Rode Meldgaard
Nathalie Rode Meldgaard
Sanne Ravn
Sanne Ravn
Pernille Brammer
Pernille Brammer
Sara Baagøe Bové
Sara Baagøe Bové
  • 51194823
  • Send mig en mail
  • Instruktør
  • Ropeskipping fra 4. klasse
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
  • Skanderborg Ungdomshold
Simon Bo Søegaard Kristensen
Simon Kristensen
Thomas Vedel
Thomas Vedel

Hjælpeinstruktører

noimage
Amalie Guldager Clausen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 0 - 1 klasse
Amanda Vinther Larsen
Amanda Vinther Larsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
SKBGYM - Anette Holler Ingwardo
Anette Holler Ingwardo
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
SKBGYM - Astrid Røn Noer
Astrid Noer
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopiger
Bianca Hansen
Bianca Hansen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 0 - 1 klasse
  • Springmix 2 - 3 klasse
  • Turbodrenge
SKBGYM - Caroline Madsen
Caroline Madsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Krudtugler
SKBGYM - Carsten Hammer
Carsten Hammer
  • Hjælpeinstruktør
  • Crossgym 18+

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
SKBGYM - Daniel Nim
Daniel Escana Nim
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
Emilie Ravn
Emilie Ravn
  • Hjælpeinstruktør
  • Krudtugler
  • Turbopiger
SKBGYM - Hanne Gøttler Mathiassen
Hanne G. Mathiassen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
noimage
Iben Kjeldahl Søgaard
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 0 - 1 klasse
SKBGYM - Janus Wehner
Janus Wehner
  • Hjælpeinstruktør
  • Badutspring 2 - 4 år hold A
SKBGYM - Johanne Winther Voldby
Johanne Winther Voldby
  • Hjælpeinstruktør
  • Krudtugler
SKBGYM - Jonas Gehrcke Jensen
Jonas Gehrcke Jensen
  • Hjælpeinstruktør
  • Spring drenge 0 - 3 klasse
  • Springmix 2 - 3 klasse
SKBGYM - Josefine Høncke Vestergaard
Josefine Vestergaard
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
SKBGYM - Julie Ravn
Julie Ravn
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
Kristina Blach
Kristina Blach Nielsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopiger

Bliv frivillig og gør en forskel

Klik her, og se hvordan!

SKBGYM - Laura Frost Thrane
Laura Frost Thrane
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopiger
Louise Ravn
Louise Ravn
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
SKBGYM - Malene Aagard Nielsen
Malene Aagard Nielsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 6 - 8 klasse
SKBGYM - Marie Frost Thrane
Marie Frost Thrane
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbopiger
SKBGYM - Mathilde Molbech Meldgaard
Mathilde Molbech Meldgaard
  • Hjælpeinstruktør
  • Badutspring 2 - 4 år hold B

Bliv

Hjælpeinstruktør

Dit navn mangler her!
Olivia Meyer Johnsen
Olivia Meyer Johnsen
  • Hjælpeinstruktør
  • Ropeskipping 0 - 1 klasse
  • Ropeskipping 2 - 3 klasse
  • Ropeskipping fra 4. klasse
SKBGYM - Sebastian Weber Jensen
Sebastian Weber Jensen
  • Hjælpeinstruktør
  • Springmix 4 - 5 klasse
  • Springmix 6 - 8 klasse
Sofie Holm Kristensen
Sofie Holm Kristensen
  • Hjælpeinstruktør
  • Turbodrenge

Miniinstruktører

SKBGYM - Anna Højmark
Anna Højmark
  • Miniinstruktør
  • Krudtugler
noimage
Emma Damborg Naundrup
  • Miniinstruktør
  • Turbopiger
SKBGYM - Isabella Meyer Søgaard
Isabella Meyer Søgaard
  • Miniinstruktør
  • Krudtugler