De fleste hold træner i Morten Børup hallens gymnastiksal i Skanderborg midtby. Undtagelsen herfra er Springpiger 2 – 3 klasse, Springmix 10 – 12 år, juniormix 12 – 15 år og SKBGYMs Opvisningshold, som er i den store hal i Morten Børup hallen.
Derudover træner DanceMix 6 – 7 år i Morten Børup hallens bokselokale.
Hatha Yoga 18+ og Morgen Yoga holder til i Bybadets multirum.
Træningen til Idrætsmærket er en naturlig del af seniorholdenes program, og holder derfor også til i Morten Børup hallens gymnastiksal. Den udendørs træning til Idrætsmærkerne foregår i Dyrehaven i Skanderborg.
Du kan se, hvor træningen foregår, for det hold du er tilmeldt, når du er logget ind i medlemssystemet.
Du kan finde kontaktinformationer på instruktører her på siden – leder du efter vores bestyrelse, kan du klikke her på linket.
Vi træffes bedst efter kl. 16.
Amy Andersen
Hjælpeinstruktør
Springfiduser 0. klasse
Drengespring 1 - 3. klasse
Springpiger 1. klasse
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Springmix 10 - 12 år
Andrea Svendsen
Hjælpeinstruktør
Springmix 10 - 12 år
Anne-Kirstine Pedersen
Hjælpeinstruktør
Springpiger 1. klasse
Camilla Jin Joseph
Hjælpeinstruktør
Turbopigerne 4 - 6 år
Carla Høigaard Hald
Hjælpeinstruktør
Turbopigerne 4 - 6 år
Carsten Hammer
Hjælpeinstruktør
Crossgym 18+
Casper Poulsen
Hjælpeinstruktør
Familietons
Daniel Escana Nim
Hjælpeinstruktør
SKBGYMs Opvisningshold
Emilie de Neergaard Ravn
Instruktør
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Hjælpeinstruktør
Springmix 10 - 12 år
Juniormix 12 - 15 år
Emma Jensen
Hjælpeinstruktør
Turbodrengene 4 - 6 år
Emma-Amalie
Hjælpeinstruktør
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Flemming Kandborg
Hjælpeinstruktør
Springfiduser 0. klasse
Gerda Gylden-Damgaard
Hjælpeinstruktør
Springpiger 1. klasse
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Heidi Albrektsen
Hjælpeinstruktør
Juniormix 12 - 15 år
Henriette Kjærsgaard
Instruktør
Krudtugler 3 - 4 år, mandage
Isabella Meyer Søgaard
Hjælpeinstruktør
Springpiger 1. klasse
Springpiger 2 - 3. klasse
Jakob Roland Andersen
Instruktør
Drengespring 1 - 3 klasse
Hjælpeinstruktør
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Springmix 10 - 12 år
Juniormix 12 - 15 år
Josefine Jensen
Hjælpeinstruktør
Drengespring 1 - 3 klasse
Josefine Vestergaard
Instruktør
Ropeskipping 10 - 14 år
Julie Brogaard
Hjælpeinstruktør
Springmix 10 - 12 år
Julie Kibenich Sørensen
Hjælpeinstruktør
Springpiger 1. klasse
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Julie Ravn
Hjælpeinstruktør
SKBGYMs Opvisningshold
Kristina Blach Nielsen
Instruktør
Hatha Yoga 18+
Hjælpeinstruktør
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Laura Bramstorp
Hjælpeinstruktør
Springfiduser 0. klasse
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Springmix 10 - 12 år
Turbopigerne 4 - 6 år
Lærke Skuldbøl Neve
Hjælpeinstruktør
Krudtugler 3 - 4 år
Springfiduser 0. klasse
Springpiger 1. klasse
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Springmix 10 - 12 år
Line Hardt
Hjælpeinstruktør
Turbopigerne 4 - 6 år
Malene Aagaard Nielsen
Hjælpeinstruktør
Rytme frøkner & fruer
Marie Klemmensen
Instruktør
Krudtugler 3 - 4 år, mandage
Nanna Hostrup
Hjælpeinstruktør
Springpiger 1. klasse
Olivia Bjerregaard
Hjælpeinstruktør
Juniormix 12 - 15 år
SKBGYMs Opvisningshold
Peder Christensen
Hjælpeinstruktør
Juniormix 12 - 15 år
SKBGYMs Opvisningshold
Steve Tegtmejer
Instruktør
Springmix 10 - 12 år
Juniormix 12 - 15 år
SKBGYMs Opvisningshold
Trine Nissen Andersen
Instruktør
Spring- og rytmepiger 2 - 3 klasse
Turbopigerne 4 - 6 år
Hjælpeinstruktør
Springmix 10 - 12 år